Dragacz, Polska, 86-134 Dragacz 3d +48 697 094 835

Wynajem dźwigów a zakup sprzętu. Wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej firmy

Żyjemy w czasach, w których większość branż stale się rozwija. Mowa tu nie tylko o wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ale także o zwiększaniu liczby inwestycji czy zatrudnianiu kolejnych specjalistów w poszczególnych firmach. To z kolei sprawia, że coraz większą popularność zdobywają wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętów. Chętnie wynajmujemy chociażby wyposażenie multimedialne i sportowe, ale także budowlane, co dla niektórych osób może być zaskoczeniem. Dlaczego wynajem dźwigów Kwidzyn jest tak popularny i czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy!

Wynajem i zakup sprzętu budowlanego – specyfika transakcji

W pierwszej kolejności zastanówmy się, z jakich powodów decydujemy się na wynajem? Wiele osób korzysta z tej funkcji niemal każdego dnia. Wypożyczyć możemy bowiem auto, rower, narty, projektor, książki i różnorodne, drobne sprzęty. Wynajmujemy także pomieszczenia mieszkalne czy gospodarcze. Co stoi zatem na przeszkodzie ku skorzystaniu z wynajmu dźwigów Kwidzyn? Wypożyczanie często jest po prostu tańszym rozwiązaniem, niż kupno.

Zalety wynajmu dźwigów Kwidzyn

Wypożyczanie sprzętu budowlanego, w tym maszyn i pojazdów, działa na dokładnie takiej samej zasadzie, jak wynajem innych elementów. Nawet najlepiej wyposażone firmy budowlane często z niego korzystają. Wynajem dźwigów Kwidzyn może być dla nich bowiem bardziej opłacalny, niż zakup. Dzieje się tak z następujących powodów:

  1. Koszt dźwigów budowlanych jest bardzo duży, a ich zakup – mało rentowny. Czasami nawet duża kwota pieniędzy zainwestowana przez przedsiębiorcę może szybko się zwrócić. Jednak w przypadku zakupu dźwigów zdecydowanie nie jest to regułą. Nie są one bowiem używane w przypadku każdej inwestycji. Szczególnie rzadko korzystamy z żurawi wieżowych, czyli wysokich dźwigów, które na plac budowy muszą być przewożone w częściach. Możliwości, które dają nam te maszyny – czyli podnoszenie ładunku na wysokość nawet stu metrów – mogą być niezwykle cenne, jednak są one niezbędne jedynie sporadycznie. Właściciele małych przedsiębiorstw decydują się na wynajem dźwigów Kwidzyn, ponieważ wiedzą, że te maszyny nie będą przez nich używane zbyt często.
  2. Trudność w przechowywaniu i transporcie dźwigów. Tak jak wspomnieliśmy, żurawie wieżowe przewozi się stosunkowo trudno i zajmują one dużo miejsca. Jeśli będziesz używał ich rzadko, mogą jedynie blokować twój magazyn. Z posiadaniem sprzętu na własność wiąże się także konieczność jego transportu na teren budowy, który niekiedy będzie znacznie oddalony od twoich pomieszczeń gospodarczych.
  3. Nieużywany sprzęt ulega zniszczeniom. Jeśli posiadasz własny samochód, z pewnością wiesz, że nie jest dobrze, jeśli zbyt długo stoi on nieużywany w garażu lub na przydomowym parkingu. Sprzęt wymaga stałego użytkowania i serwisu. Decydując się na wynajem dźwigów Kwidzyn, masz pewność, że pracownicy firmy zadbali o wypożyczane przez ciebie maszyny. Korzysta z nich wielu budowlańców, co oznacza, że sprzęt został należycie przetestowany.
  4. Możliwość uzyskania pomocy ze strony fachowców. Twój kontakt z wypożyczalnią sprzętu obejmuje także porady dotyczące tego, które maszyny warto wybierać w zależności od inwestycji.


Wynajem dźwigów Kwidzyn sprawdzi się w przypadku firm, zatrudniających wyszkolonych operatorów maszyn budowlanych.

Kiedy zakup sprzętu budowlanego będzie dobrym rozwiązaniem?

Poznaliśmy już wiele zalet wynajmu dźwigów Kwidzyn. Kupno sprzętu może być jednak lepszym wyjściem w przypadku dużych firm budowlanych. Jeśli dźwig będzie stale używany, to pomimo jego wysokiej ceny inwestycja się opłaci. Właściciele największych przedsiębiorstw zazwyczaj nie muszą obawiać się o kolejne zlecenia, a tym samym także o utrzymanie płynności finansowej i okazje do używania zakupionego sprzętu.

Mamy nadzieję, że od teraz wybór między wynajmem dźwigów Kwidzyn a kupnem maszyny na własność stanie się dla ciebie łatwiejszy.